קרן כגן

עמותה לקידום החינוך והרווחה בקרב ילדים, נוער וקהילה

מי אנחנו?

קרן כגן הוקמה בשנת 1968 כדי לממן את KLASS – המרכז ללמידה ולתמיכה חברתית ע”ש דר’ הלנה כגן. המרכז ממוקם בקטמון ט’ בירושלים, שכונה שנבנתה בשנות החמישים וקלטה גלים שונים של עולים חדשים. רוב המשפחות דלות אמצעים ומעוטות השכלה. המרכז פועל 5 ימים בשבוע אחרי הצהריים.

מה המטרות שלנו?

למנוע נשירתם של ילדים מבית הספר ומהחברה הנורמטיבית בכלל, ולהעניק להם אפשרות להשיג תעודת בגרות ואף להשתלב בלימודים אקדמיים או לימודי המשך אחרים.

מי קהל היעד שלנו?

תלמידים מהאזור הזקוקים לעזרה ולתשומת לב שאינם זוכים לקבל – לא בבית הספר ולא בבית. לבתי הספר אין את המשאבים התקציביים או האנושיים הדרושים, ואילו למשפחות אין את הכסף או המיומנויות לעזור לילדיהם לרכוש את ההשכלה הנחוצה להישרדותם במאה ה 21- , שלא לדבר על שגשוגם העתידי.

כיצד ניתן לעזור?

המספר הרב של התלמידים המגיעים ל- KLASS מבהיר עד כמה חיוני תפקידו של מרכז הלמידה בתוך הקהילה. יש צורך דחוף להגדיל את צוות המורים להוראה מתקנת ולמקצועות אחרים על מנת לתת מענה הולם לביקוש הגובר. עלינו גם לשדרג את הציוד במרכז, למשל הוספת מחשבים ומדפסת במטרה לייעל את עבודת הניהול וכן לשפר את הישגי התלמידים.

לחצ/י כאן על מנת לעזור בתרומות לחצ/י כאן על מנת לעזור בהתנדבות

כמה נתונים לגבי הפעילות של KLASS

KLASS ממוקם בתוך מרכז כגן לנוער ותקשורת בקטמון ט’, פועל 5 ימים בשבוע בשעות אחר הצהריים במהלך 11 חודשים בשנה.

כמו בשנים קודמות, המרכז נתן השנה מענה לכ – 100 תלמידים המגיעים בין פעם אחת לחמש פעמים בשבוע. למעלה ממחציתם הם תלמידי בי”ס יסודי והשאר הם תלמידי חטיבת ביניים ותיכון.

בנוסף לעזרה בהכנת שיעורי בית, ניתנים שיעורים פרטיים בהיקף של 72 שעות בשבוע במקצועות אנגלית, מתמטיקה, לשון והבנת הנקרא. השנה, כל התלמידים בכתות א’ עד ו’ וכן 24 מתוך הילדים הבוגרים יותר ניצלו את השיעורים הפרטיים.

על מנת לעודד מחויבות והתמדה, התלמידים משלמים סכום הנע בין 12.50 ל- 50.00 ש”ח לשיעור, בהתאם למצב הכלכלי של המשפחה. כ –  81% מהשיעורים ניתנים לילדים ממשפחות שעלו מאתיופיה, והם נמנים על אלה שמשלמים את תעריף המינימום. אחרים מתבקשים להביא אישורים מלשכת הרווחה על מצבם כדי לעזור לנו לקבוע תעריף הולם. השנה רק חמישה תלמידים שילמו את המחיר המלא.

בנוסף לעבודתנו בתוך המרכז, אנחנו שואפים לעזור לתלמידי KLASS להשתתף גם בחוגים אחרים כדי לפתח מיומנויות בתחום הציור, המוסיקה והריקוד.